
Warsztaty na podstawie gry RPG Mistrz Baśni dla uczestników „Lata z biblioteką”, reaktywacja spotkań Klubu Gier Planszowych, a wkrótce planszówkowe szaleństwo w ramach II Raciborskiego Festiwalu Gier Planszowych… W raciborskiej bibliotece wszystko gra!
Wyobraź sobie, że jesteś odważnym rycerzem, mądrą czarodziejką, ciekawskim podróżnikiem czy złotowłosą pieśniarką. Przemierzasz magiczny, baśniowy świat, odkrywasz zapomniane ruiny, rozwiązujesz zagadki i poznajesz tajemnice… W ramach przedostatnich wakacyjnych zajęć, Eurekę-Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży oraz Filię w Ocicach odwiedził twórca gry „Mistrz Baśni” – Marcin Kubiesa, który opowiedział na czym polegają gry RPG (Role Playing Game) oraz zaproponował dzieciom poszukiwanie zaginionego Czerwonego Kapturka w świecie pełnym ciekawych istot, smoków i przeszkód po drodze.
Wcześniej, w piątkowe popołudnie 21 sierpnia, do biblioteki przy Kasprowicza 12 po dłuższej przerwie powrócił Klub Gier Planszowych. W ruch poszły m.in. „Dixit”, „Ale cyrk”, „Zgadnij kto kto”, „Karczma pod Pękatym Kuflem”, „Obłędny rycerz”, „Reef”, „Mrówki” czy „Cluedo”. Gracze chętnie korzystali z bogatych zbiorów raciborskiej biblioteki a także dzielili się przyniesionymi własnymi grami.
A już 5 września wielkie planszówkowe święto w Raciborzu! Biblioteka zaprasza na II Raciborski Festiwal Gier Planszowych – okazję do wspólnej zabawy dla graczy w każdym wieku… w tym roku w wersji plenerowej! Szczegółowy program Festiwalu i ważne informacje tutaj.
/MiPBP Racibórz oprac. c/




![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







