Nielegalne automaty do gier w Rybniku

Nielegalne automaty do gry w Rybniku
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay.com

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rybnickiej komendy sprawdzili lokale, w których podejrzewali organizację nielegalnych gier.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rybnickiej komendy prowadzili działania wymierzone w nielegalny hazard. Sprawdzili lokale, co do których mieli podejrzenia, że mogą w nich być organizowane nielegalne gry. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty, które zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia.

- reklama -

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rybnickiej komendy uzyskali informację, że w lokalach w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali salon, gdzie rzeczywiście znaleźli automaty do gier. – W związku z naruszeniem przepisów ustawy o grach hazardowych mundurowi zabezpieczyli 2 urządzenia w jednym z lokali w Rybniku, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejscu byli obecni również funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli nielegalne automaty. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi kara pozbawienia wolności i wysoka grzywna – informuje rybnicka policja.

Warto przypomnieć, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów, poza sankcjami przewidzianymi w kodeksie karno-skarbowym, również w postępowaniu administracyjnym grożą surowe kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa – przypominają rybniccy policjanci.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj