W sobotę (5.09) utrudnienia w centrum Rydułtów

Rydułtowy
Fot. UM Rydułtowy

Na czas prowadzenia prac na głównym skrzyżowaniu w Rydułtowach wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, zaś na poszczególnych wlotach zawężane będą poszczególne pasy ruchu.

W najbliższa sobotę, 5 września, od godziny 6.00 rano na głównym skrzyżowaniu w Rydułtowach prowadzone będą prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr: 5024S (ul. Romualda Traugutta i Plebiscytowa), 5025S (ul. Gen. Józefa Bema) i drogi gminnej ul. Ofiar Terroru w Rydułtowach”.

- reklama -

Na czas prowadzenia prac wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, zaś na poszczególnych wlotach zawężane będą poszczególne pasy ruchu. Celem zadania będzie dozbrojenie istniejącej sygnalizacji świetlnej o dodatkowe sygnalizatory oraz urządzenia detekcji ruchu. Pozwoli to na wprowadzenie nowego programu pracy sygnalizacji wraz z przejściem na program akomodacyjny, czyli dostosowujący się do aktualnego natężenia. Zmianie ulegnie również rozkład relacji na pasach wlotu ul. Bema. Ruch będzie kierowany na pas do jazdy na wprost i lewo, natomiast dotychczasowy pas do skrętu w prawo będzie pasem dodatkowym. Zaplanowane przez tutejszy zarząd działania poprawią bezpieczeństwo ruchu oraz komfort jazdy na tym skrzyżowaniu.

Inwestycję realizuje firma wyłoniona w trakcie przetargu – Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych „Sygnały” Sp. z o.o. z Rybnika, która zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 51 325,44 zł brutto.

/UM Rydułtowy oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here