Dzienne Archiwum: 5 września 2020
Koronawirus: Nowa lista stref czerwonych i żółtych
W powiecie raciborskim przybyło jedno zakażenie, a także dwa ozdrowienia.
Od 5 września obowiązuje nowa lista stref "czerwonych" i "żółtych", w których jest najwyższy przyrost...
Odra SUP Cup w Raciborzu [ZDJĘCIA]
W sobotę odbyły się sprinty, na niedzielę zaplanowano rywalizację na dystansie long.
W ten weekend, od 4 do 6 września, na Odrze w Raciborzu odbywają...
Racibórz kocha rower [ZDJĘCIA]
Na przybyłych czekał tor pumptrack, nietypowe rowery, miasteczko ruchu drogowego czy pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. Odbyła się też 4. Raciborska Nocka Rowerowa.
5 września...
Sauny fińskie w H2Ostróg otwarte
W związku z obostrzeniami z saun fińskich będą mogły w jednym czasie korzystać maksymalnie cztery osoby.
Dziś, 5 września, w H2Ostróg w Raciborzu otwarto sauny...
Bezrobocie w powiecie raciborskim nieznacznie w górę
W porównaniu do danych z lipca liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych zwiększyła się o 14.
Według danych szacunkowych z końcem sierpnia odnotowano wzrost bezrobocia w powiecie...
Zielone przystanki w Rybniku
Inicjatorem powstania pierwszego - niewykluczone, że nie jedynego - zielonego przystanku w Rybniku był Zarząd Transportu Zbiorowego.
Zazielenił się przystanek na Placu Wolności w...
Polacy produkują coraz więcej śmieci
Czy rzeczywiście musimy wytwarzać tak gigantyczne ilości śmieci i czy każdy pozornie już wykorzystany produkt, a nawet opakowanie, musi trafić do kosza?
Według danych Głównego...





![Tancerze Skazy z medalami na ogólnopolskich zawodach w Rybniku-Niedobczycach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)


![Ścieżka w koronach drzew i panorama Gorców z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Ścieżka w koronach drzew i panorama Gorców z PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/brama-w-gorce-1-1.jpg)


![Fantastyczny Dzień Dziecka w raciborskiej bibliotece. Deszcz nie przeszkodził zabawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dzien-dziecka-biblioteka.jpg)
![Czytanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-ocice.jpg)
![Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty [ZDJĘCIA] Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/tydzien-czytania-dzieciom.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Odra SUP Cup w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2020/09/odra-sup-cup-raciborz-324x235.jpg)
![Racibórz kocha rower [ZDJĘCIA] Racibórz kocha rower](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2020/09/raciborz-kocha-rower-324x235.jpg)





![Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/warsztaty-z-okazji-dnia-matki.jpg)