Zielone przystanki w Rybniku

rybnik przystanek autobus
Zielony przystanek w Rybniku. Fot. UM Rybnik

Inicjatorem powstania pierwszego – niewykluczone, że nie jedynego – zielonego przystanku w Rybniku był Zarząd Transportu Zbiorowego.

Zazielenił się przystanek na Placu Wolności w Rybniku. Pasażerów wita zieleń pnąca się po przystankowych wiatach.

- reklama -

Posadzone rośliny są w dużej części zimozielone, co oznacza, że będą cieszyły oczy mieszkańców i gości nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale i zimą. U podnóża przystanków Zarząd Zieleni Miejskiej posadził sadzonki traw ozdobnych – kostrzewa, a zielone ściany stworzy: winobluszcz pięciolistny i milin amerykański, który jest rośliną dość ekspansywną, dlatego w przyszłości zastąpią go różne gatunki powojników.

– Przetestujemy, jak sprawdzą się te rośliny. Mam nadzieję, że się zadomowią, a inicjatywa spodoba się mieszkańcom. W planach mamy kolejne zielone punkty na rybnickich trasach – mówi dyrektor ZTZ w Rybniku Łukasz Kosobucki.

Inicjatorem powstania pierwszego – niewykluczone, że nie jedynego – zielonego przystanku w Rybniku był Zarząd Transportu Zbiorowego. Całość powstała dzięki połączonej pracy jednostek miejskich – Zarządu Zieleni Miejskiej i Rybnickich Służb Komunalnych.

fot. Urząd Miasta Rybnika
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj