Koronawirus: Nowa lista stref czerwonych i żółtych

koronawirus
Fot. freepik.com

W powiecie raciborskim przybyło jedno zakażenie, a także dwa ozdrowienia.

Od 5 września obowiązuje nowa lista stref „czerwonych” i „żółtych”, w których jest najwyższy przyrost zakażeń koronawirusem. Obowiązują w nich dodatkowe obostrzenia. Powstaje ona ista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej. –  W powiatach, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z koronawirusem, dochodzi do mniejszej liczby zakażeń, działania przynoszą efekt – ocenił w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- reklama -

W kategorii czerwonej znalazły się: Nowy Sącz i powiat pajęczański, a także powiat limanowski, który wszedł ze strefy żółtej. W kategorii żółtej znalazły się: powiat przeworski, powiat łowicki, powiat lipski, powiat kolski, powiat konecki, powiat nowosądecki i powiat kłobucki. Ze stref zniknęły: Kraków oraz powiaty rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, kartuski, bartoszycki, nowotarski i wieluński.

Powiatami zagrożonymi dodatkowymi obostrzeniami są: łańcucki, kościerski, otwocki, Skierniewice, ostrowski, starogardzki, tatrzański, nowotarski, żuromiński i wieluński.

W Polsce jest 567 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 13 osób. Od początku epidemii w Polsce zakażenie potwierdzono u ponad 70 tysięcy osób, spośród których 2113 zmarło.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim:
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 2 200 (było 3 635)
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 257 (259)
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 915 (1 086)
– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie – 330 409
– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych – 112 767
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach – 20 783 (20 735)
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) – 18 839 (18 738)
– liczba zgonów – 497 (497)

W powiecie raciborskim przybyło jedno zakażenie, a także dwa ozdrowienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj