Redukcja zatrudnienia w Rafako. Pracę może stracić kilkaset osób

Rafako
Rafako

Według wstępnych szacunków zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 400 pracowników. „Szczegóły restrukturyzacji zostaną wypracowane w rozmowach z zakładowymi organizacjami związkowymi oraz przy udziale kluczowych pracowników” – czytamy w raporcie.

27 sierpnia zarząd RAFAKO S.A. podjął uchwałę o przystąpieniu do restrukturyzacji zatrudnienia.  „Celem podejmowanych działań jest dostosowanie poziomu i kosztów zatrudnienia Emitenta do sytuacji rynkowej w ramach prowadzonej działalności. Zarząd Emitenta wstępnie szacuje, że zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 400 pracowników, przy czym ostateczna liczba objętych redukcją zatrudnienia pracowników oraz związane z nią koszty i oszczędności będą znane po zakończeniu procesu konsultacji ze związkami zawodowymi” – podaje Rafako.

- reklama -

„Zarząd Emitenta podjął decyzję o uruchomieniu formalnej procedury zwolnień grupowych w rozumieniu ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników („Ustawa”) co nastąpi poprzez notyfikację i rozpoczęcie konsultacji z zakładowymi organizacjami związkowymi celem wypracowania porozumienia o którym mowa w art. 3 Ustawy” – czytamy w raporcie.

Poinformowano, że „szczegóły restrukturyzacji zostaną wypracowane w rozmowach z zakładowymi organizacjami związkowymi oraz przy udziale kluczowych pracowników, a emitent zamierza uprościć strukturę zatrudnienia w niektórych obszarach działalności”.

/ źródło: Rafako oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj