Dzielnicowy i sołtys na tropie dzikiego wysypiska

Policja

Wynikiem wspólnej inicjatywy kuźniańskiego dzielnicowego i sołtyski były poszukiwania dzikich składowisk śmieci i niebezpiecznych odpadów. Akcja została zorganizowana w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kuźnia Raciborska.

W działaniach uczestniczył kuźniański dzielnicowy wspierany przez miejscową sołtyskę oraz właścicielkę posesji. Kontrola została przeprowadzona na terenie pustostanu w miejscowości Turze.

- reklama -

Wspólne działania miały na celu kontrole pustostanów oraz miejsc, w których mogłyby zostać pozostawione niebezpieczne odpady stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Podczas wspólnej akcji goście w pierwszej kolejności omówili plan działania oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie pomocne do zgłaszania różnego rodzaju nieprawidłowości, w tym związanych także z nielegalnymi składowiskami śmieci i niebezpiecznych odpadów. W trakcie prowadzonej kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości, jednakże takie akcje będą cykliczne. Są już planowane kolejne wspólne działania w najbliższym czasie. Tego typu kontrole mają przyczynić się do poprawy ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu raciborskiego.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj