Motoryzacyjna gratka w prezencie od raciborskiej biblioteki

Fot. Fot. pexels.com

Raciborska biblioteka oraz platforma Ibuk Libra proponują czytelnikom za darmo książkę Piotra Ambroziewicza „Auta dla nas, auta dla mas”.

Czemu mały fiat podskakiwał przed wigilią? Za co powinniśmy kochać syrenki? I jak zwykły Polak zdobywał auto? We wrześniu raciborska biblioteka oraz platforma Ibuk Libra proponują czytelnikom książkę Piotra Ambroziewicza „Auta dla nas, auta dla mas”. Ten i pozostałe 2246 e-booki można wypożyczyć za darmo, bez wychodzenia z domu.

- reklama -

Dzięki samochodom i za pośrednictwem samochodów czytelnik pozna życie codzienne, politykę i sytuację ekonomiczną Polski Ludowej. Opisywane przez autora pojazdy są zarazem bohaterami historii – czasem śmiesznej, czasem strasznej, a czasem wręcz absurdalnej. Jest to barwna książka, dziennikarska. Historia motoryzowania ludzi władzy i zwykłych ludzi w Polsce Ludowej nie bez przymrużenia oka. Książka będzie pasjonującą lekturą dla każdego odbiorcy, a szczególnie dla poszukiwacza absurdów z punktu widzenia perspektywy społecznej. Znajdą w niej także coś dla siebie miłośnicy historii Polski Ludowej, wielbiciele dziejów motoryzacji historycy poszukujący materiału źródłowego (cytaty z prasy, literatury, filmów).

Książka jest dostępna jako prezent do 30 września. Aby wypożyczyć książkę i inne pozycje, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj