Akcja #lato2020 w MOK-u Krzanowice zakończona [ZDJĘCIA]

Akcja #lato2020 w MOK-u Krzanowice zakończona

„Las w słoiku”, warsztaty tworzenia latawców, obóz survivalowy, spa dla małych dam czy kurs języka czeskiego – to tylko niektóre z zajęć, jakie odbyły się w wakacje w gminie Krzanowice.

W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach postanowił przygotować ofertę wakacyjną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pośród atrakcji dla dzieci w ramach akcji #lato2020 odbyły się m.in. zajęcia „Las w słoiku”, czyli warsztaty tworzenia kompozycji roślinnych zamkniętych w szczelnym słoiku, które tworzą samowystarczalny ekosystem. Warsztaty tworzenia latawców były kolejnym działaniem dla dzieci, w czasie które każdy z uczestników stworzył swój własny latawiec. Okazuje się, że nie było to wcale takim prostym zadaniem, jednak każdy świetnie sobie z tym poradził. Nie obyło się także bez „testów” i kilka latawców wzbiło się w powietrze.

- reklama -

Obóz survivalowy chyba pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dwa dni świetnej zabawy – bez telefonów – i wspólnego przesiadywania przy ognisku. Wspinanie się na linie, zjazdy, łowienie ryb – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników obozu w ośrodku Wodnik w Kuźni Raciborskiej.

– Spa dla małych dam, czyli to, co małe kobietki lubią najbardziej. W czasie spotkania młode damy przygotowały własnoręcznie dwa rodzaje maseczek na twarz, pomalowały sobie paznokcie oraz… wykonały błyszczyk do ust. Wiklina papierowa to bardzo wdzięczny materiał plastyczny, z którego można tworzyć prawdziwe cuda – na warsztatach uczestnicy wykonali świeczniki. A „podróż w czasie” mogliśmy odbyć dzięki niesamowitym warsztatom garncarskim poprowadzonym przez pana Roberta Brodę ze stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry. Okazuje się, że zrobienie nawet prostego garnuszka z gliny wymaga odpowiedniej wiedzy. Dzieci wykonały także nieco bardziej nowoczesne stworki z gliny, które po wypaleniu w piecu wyglądają iście fantastycznie! – relacjonuje MOK.

– No sport, no fun! Zajęć sportowych nigdy za wiele, dlatego także w tym roku nie mogło zabraknąć akcji typowo sportowej. „Tańczyć każdy może” to warsztaty taneczne, które odbyły się w nieco bardziej kameralnej formie. Warsztaty sztuk walki to ostatnie działania wakacyjne zamykające tegoroczną akcję #lato2020. W czasie zajęć uczestnicy mogli poznać podstawy sztuk walki – relacjonuje MOK.

Dla dorosłych przygotowano następujące działania:
– wakacyjny kurs języka czeskiego – miał objąć pierwotnie 8 spotkań, jednak ze względu na spore zainteresowanie kurs będzie przedłużony,
– zajęcia jogi – obejmowały 3 spotkania i były prowadzone przez licencjonowaną instruktorkę jogi z wieloletnim stażem; zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowanie szczególnie wśród pań,
– warsztaty zielarskie – były niezwykle inspirującym i ciekawym spotkaniem; poza wykładem i możliwością poznania różnych specyfików w gotowej postaci uczestnicy wyruszyli również na wykład w terenie.

fot. MOK Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj