Inwestycja na lewobrzeżnych bulwarach oficjalnie rozpoczęta

Bulwary
Dziś prezydent Dariusz Polowy wbił pierwszą łopatę pod inwestycję na lewobrzeżnych bulwarach.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy w towarzystwie kierownika robót w firmie Borbud Bartłomieja Głowackiego dokonali dziś symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod rozpoczynającą się budowę na lewym brzegu Odry. 

Rusza inwestycja na lewobrzeżnych bulwarach. Zadanie dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa w wysokości prawie 85%. Miasto będzie się starać jeszcze o zwiększenie tego poziomu, składając wniosek do RPO o dofinansowanie tego zadania do maksymalnego poziomu 95%. Wartość zadania po przetargu to niecałe 2 mln złotych.

- reklama -

Wykonawca jeszcze w tym roku przeprowadzi prace ziemne w zakresie umocnienia skarpy brzegowej, wytyczy przebieg ścieżki i wykona część instalacji elektrycznej. Prace zakończą się w przyszłym roku. Do września 2021 r. na wysokości przystani na Odrze na lewym jej brzegu wybudowany zostanie nowy ciąg pieszo-rowerowy i ścieżka rowerowa po koronie wałów. Wokół starego dębu zbudowane zostaną schody terenowe z ławkami pełniące funkcję widowni dla przystani na prawym brzegu Odry. Istniejące schody z terenu Placu Mostowego zostaną wymienione na nowe. Wymianie ulegnie także nawierzchnia przejazdu wałowego. Teren zostanie oświetlony. Pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

Bulwary

W efekcie jesienią przyszłego roku mieszkańcy i przyjezdni będą mogli podziwiać raciborskie, nadodrzańskie tereny z nowej perspektywy. W cieniu dębowych liści z widokiem na prawy brzeg Odry, przystań, miejską plażę i zamek w tle.

Budowana ścieżka docelowo ma łączyć się z projektowaną ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Reymonta. To zadanie Zarządu Dróg Wojewódzkich. Projekt ZDW zakłada budowę ciągu pieszo-rowerowego od ronda na placu Mostowym do zjazdu przy Zajeździe Biskupim, skąd będzie można zjechać na ścieżkę prowadzącą do Parku Zamkowego, a dalej za kładką w lewo – na wały i później w kierunku Łężczoka – lub w prawo na ścieżkę wzdłuż Odry w stronę mostu kolejowego. Dziś prezydent Dariusz Polowy wbił pierwszą łopatę pod inwestycję na lewobrzeżnych bulwarach.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Strach już wyjść z domu! Wszędzie beton, beton, beton!!! Do wyborów szedł pan z młotem do wykuwania niszczenia betonu po poprzedniku. Teraz to Pan prezydent Polowy betonu je nam wszystko co jeszcze trochę za trawione, zadrzewione! ZOSTAWCIE NAM ZIELONE TRAWNIKI BRZEGÓW ODRY,,!

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj