Porozrzucany bruk na ulicach Raciborza. Jest reakcja magistratu

Kostka brukowa
Fot. nadesłane

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na porozrzucaną kostkę w wielu miejscach Raciborza. Jego zdaniem nikt z tym nic nie robi, a uszkodzony bruk stwarza zagrożenie, zwłaszcza po zmroku. 

Mieszkaniec wskazuje lokalizacje, w których kostka leży porozrzucana lub wystaje, stwarzając zagrożenie.  – Zaraz przy pomniku biskupa Gawliny na raciborskim Rynku leży porozrzucana, wyrwana kostka brukowa. Również kostka leży przy samym drzewie w pobliżu. Idąc w dół ul. Odrzańską na trawniku leży już duża kostka wyrwana ze swojego miejsca. Podobna sytuacja występuje na targowisku, gdzie pojedyncze kostki wyskakują i wystają z drogi i można o nie zaczepić nogą, szczególnie wieczorem, gdy jest ciemno. Wchodząc w ulicę Chopina podobnie powyrywana jest kostka brukowa, są dziury w chodniku. Sytuacja z kostką jest w wielu miejscach miasta. Nikt z tym nic nie robi i nikogo to nie interesuje – napisał w liście do redakcji czytelnik. O komentarz zwróciliśmy się do raciborskiego magistratu, pytając, kto jest odpowiedzialny za uporządkowanie porozrzucanej kostki.

- reklama -

– W nawiązaniu do e-maila w sprawie rozrzuconej kostki granitowej na terenie Miasta Racibórz informuję, że zgłaszane przez mieszkańców i Straż Miejską ubytki w nawierzchni dróg i chodników są na bieżąco zlecane do uzupełnienia przez firmę zajmującą się bieżącym utrzymaniem dróg, którą w bieżącym roku jest konsorcjum złożone z PRD Racibórz i Bruki Trawiński – informuje nas rzecznik prasowy magistratu Lucyna Siwek. – Zgłoszone e-mailem nieprawidłowości zostały zlecone do usunięcia. Wszelkie zauważone ubytki w nawierzchni należy zgłaszać poprzez Elektroniczny System Informacji Miejskiej lub w Wydziale Dróg Miejskich Urzędu Miasta Racibórz, który na podstawie podpisanej umowy zleci ich usunięcie – informuje L. Siwek.

/fot. nadesłane, oprac. c/

- reklama -

51 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj