Reaktywacja klubów w bibliotece na Ostrogu

Reaktywacja klubów w bibliotece na Ostrogu

Jak dobrze spotkać się na żywo! Po bardzo długiej przerwie do biblioteki na Ostrogu powróciły lubiane przez czytelników klubowe spotkania. We wtorek Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu gościł Zamkową Grupę Teatralną, a w środę najmłodsi czytelnicy spotkali się w ramach Klubu Malucha.

Jak to się wszystko zaczęło? Aktorzy Zamkowej Grupy Teatralnej, którzy regularnie odwiedzają bibliotekę przy Bielskiej 12, na początku wtorkowego spotkania opowiedzieli historię powstania teatru. Aktualnie grupę tworzą głównie seniorzy, którzy pod okiem Joanny Kuligi-Leszczyńskiej mogą rozwijać swoje aktorskie pasje. Grupa realizuje przede wszystkim montaże słowno- muzyczne, współpracuje z Midraszowym Teatrem Żydowskim. Aktorzy są częstymi gośćmi raciborskich imprez takich jak Senioralia, Potańcówki na zamku czy Narodowe Czytanie. Na zakończenie spotkania w bibliotece, aktorzy dali popis swoich umiejętności, prezentując wiersze, anegdoty i krótką scenkę.

- reklama -


Środowy poranek przyniósł z kolei wesołą zabawę w Klubie Malucha. Bibliotekę odwiedziły dwuletnia Helenka ze swoją mamą Małgosią, którym zaproponowano kilka zabaw plastycznych i literackich związanych z jesiennymi owocami m.in. malowanie paluszkiem owoców czy wyklejanie oraz głośne czytanie bajki o Kreciku i śliwkach.

– Zachęcamy do dołączenia do naszego Klubu! Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku jeszcze nie poszły do przedszkola. Kolejne spotkanie Klubu Malucha odbędzie się 14 października. W międzyczasie reaktywujemy także bezpłatne zajęcia angielskiego dla najmłodszych – pierwsza lekcja już 7 października o godz. 10.00 – mówi Jolanta Sienkiewicz, kierownik filii na Ostrogu.

Wyjątkowo zapowiada się także kolejne spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. 20 października gościem biblioteki w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego będzie autorka powieści obyczajowych Agnieszka Krawczyk.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj