„Zaadoptuj donicę”. Magistrat ma pomysł na drugie życie betonu

Raciborski magistrat rusza z akcją „Zaadoptuj donicę”. To inicjatywa mająca na celu promocję idei miasta przyjaznego bioróżnorodności, a także danie drugiego życia donicom z betonu płukanego.

Akcja zostanie przeprowadzona wiosną przyszłego roku, ale ratusz już teraz wysłał zaproszenia do udziału raciborskim szkołom, przedszkolom oraz pozostałym placówkom edukacyjnym i opiekuńczo-wychowawczym.

- reklama -

Po zgłoszeniu chęci do uczestnictwa w akcji i wskazaniu docelowej lokalizacji donicy, Przedsiębiorstwo Komunalne zadba o dostarczenie donicy pod wskazany adres, a jej nowy właściciel nasadzi lub zasieje w niej rośliny miododajne i będzie o nie dbał.

– Zależy nam, aby mieszkańcy mieli większą świadomość dotyczącą roli owadów zapylających w mieście. Chcemy w powyższą akcję zaangażować dzieci i młodzież. Ze swojej strony nie tylko udostępniamy donice, ale i pomożemy w doborze roślin. Akcję realizujemy we współpracy z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu – informuje Ewa Klimaszewska, podinspektor ds. architektury i urbanistyki w Wydziale Inwestycji i urbanistyki UM w Raciborzu.

Wciąż można zgłaszać chęć udziału w akcji, wysyłając maila na adres: [email protected] z podaną ilością potrzebnych donic (donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 110 cm, donice okrągłe o wysokości 40 cm i średnicy 140 cm, 2 komplety donic o wymiarze 110 x 290 cm, donice o wysokości 73 cm i średnicy 90 cm) oraz proponowaną dokładną lokalizacją docelową. W sumie jest jeszcze ok. 20 sztuk donic do rozdysponowania – informuje magistrat.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj