Droga powiatowa w Kornicy będzie rozbudowana

starostwo powiatowe
Podpisanie umowy na rozbudowę drogi powiatowej w Kornicy. Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Prace będą kosztowały w sumie 7 922 182 zł, a w kosztach partycypują: Fundusz Dróg Samorządowych, Eko-Okna i Powiat Raciborski.

W ubiegły czwartek, 17 września, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy drogi powiatowej w Kornicy. Wykonaniem dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych rozbudowy drogi powiatowej 3504S w Kornicy będzie zajmowała się firma Trasko-Inwest Sp. z o.o. z Ostrzeszowa, a nadzór inwestorski będzie pełnić Raciborskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne sp. z o.o. z Raciborza.

- reklama -

W pierwszej kolejności zostanie wykonana przebudowa fragmentu odcinka drogi powiatowej nr 3504S w kierunku Pawłowa. Zakres obejmuje głównie: jezdnię – w tym wykonanie trzeciego pasa ruchu do relacji skrętnych, zjazdy, pobocza, przebudowę urządzeń odwadniających wraz z uzupełnieniem i wymianą elementów odwodnienia. Prace te planuje się zakończyć w I kwartale 2021 roku.

Z kolei rozbudowa fragmentu drogi powiatowej 3504S w Kornicy dotyczy odcinka w kierunku Makowa. Zakres rozbudowy obejmuje głównie: zmianę układu skrzyżowań, jezdnię – w tym wykonania trzeciego pasa ruchu do relacji skrętnych, zjazdy, chodniki, przebudowę linii elektrycznej, sieci oświetleniowej i teletechnicznej, kanalizacji deszczowej i odwodnienia wraz z uzupełnieniem i wymianą elementów odwodnienia. Prace dotyczące tej rozbudowy planuje się zrealizować i odebrać do 30.06.2021 r.

Koszt zadania ogółem wynosi 7 922 182 zł, w którym partycypują: Funduszu Dróg Samorządowych – 4 242 427,20 zł, Eko-Okna sp. z.o.o. z Kornicy – 3 643 476,80 zł i Powiat Raciborski – 36 278 zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj