Dzień Bez Samochodu w Kolejach Śląskich

1
pociag koleje slaskie newag impuls

Koleje Śląskie w tym roku ponownie włączają się w świętowanie Dnia Bez Samochodu. 22 września pracownicy będą rozdawać specjalne niespodzianki pasażerom w pociągach.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. Ten ważny dla branży i środowiska czas przypada zawsze od 16 do 22 września. W 2020 r. inaczej niż zwykle Koleje Śląskie włączają się w akcję.

- reklama -

Zwieńczeniem tygodnia za każdym razem jest Europejski Dzień Bez Samochodu przypadający na wtorek 22 września. Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie ludzi do korzystania z bardziej ekologicznych form transportu. Najbardziej korzystny pod względem pozytywnego wpływu na otaczające środowisko niezmiennie pozostaje transport kolejowy. Pociągi zabierają na swój pokład wiele osób jadących w tym samym kierunku, przez co emisja CO2 w przeliczeniu na jednego pasażera jest najmniejsza w porównaniu np. do samochodów, w których średnio jeżdżą 2 lub 3 osoby – a często jedna osoba jadąca do pracy, szkoły czy na uczelnię. Pociągi, które jeżdżą w Kolejach Śląskich, są nowoczesne i ekologiczne – generują nawet o 95% mniej co2 niż transport samochodowy.

Czas przejazdu pociągiem Kolei Śląskich np. między Tychami a Katowicami to tylko 17 minut. Jadąc samochodem potrzebujemy ponad 30 minut. Jednorazowy bilet kosztuje 4,50 zł, a bilet miesięczny to koszt 120 zł (nie licząc licznych ulg dla: studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dzieci i młodzieży, seniorów itp.). Za tę samą trasę jadąc samochodem jednorazowo musimy zapłacić ponad 15 złotych.

Koleje Śląskie w tym roku ponownie włączają się w świętowanie Dnia Bez Samochodu. Pracownicy od rana będą rozdawać specjalne niespodzianki pasażerom w pociągach. To ukłon w stronę tych osób, które wybrały w tym dniu podróż składem Kolei Śląskich.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here