Radny Łęski o możliwych zmianach w systemie odbioru odpadów

Odbiór śmieci
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Radny Jarosław Łęski poruszył temat możliwości zmian w systemie odbioru odpadów, które mogłyby zmniejszyć koszty transportu odpadów, a co za ty idzie koszt „opłaty śmieciowej”.
-Zgodnie z informacjami Portalu Samorządowego, trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących odbioru odpadów. Zmiana miałaby polegać na dopuszczeniu zbierania odpadów trzech frakcji w jednym pojemniku. Sposób taki byłby zależy od technicznych możliwości późniejszego wyodrębnienia takich odpadów i spełnienia odpowiednich poziomów odzysku i recyklingu – wyjaśnił radny.

Jak napisał w interpelacji, zwiększenie elastyczności w możliwości odbioru różnych frakcji odpadów może znacząco zmniejszyć koszty transportu odpadów, co można przełożyć na koszt, jaki mieszkańcy ponoszą w postaci opłaty śmieciowej. – Takie rozwiązanie może być również zastosowane w miejscach o ograniczonej możliwości ustawiania dzwonów i pozyskiwania odpadów z nich lub miejscach o utrudnionym dojeździe – uważa J. Łęski.

- reklama -

Radny zwrócił się do prezydenta, aby w przyszłych przetargach na odbiór odpadów ten wziął pod uwagę kalkulację związaną z ewentualną możliwością zmiany sposobu odbioru odpadów z części terenu miasta, jeśli te rozwiązania wejdą w życie i będą możliwe do zastosowania w Raciborzu.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj