
Na początek sezonu organizatorzy proponują film „Ojciec”.
Ostatni seans w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Puls odbył się w lutym. Po długiej rozłące z filmami Puls znów otwiera swoją salę w Kinie Przemko (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38). 1 października o godz. 18:00 zaprasza na pierwszy seans. Na początek sezonu organizatorzy proponują film „Ojciec”.
Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się, gdy syn – mimo jego próśb nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony, zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten natomiast jest przekonany, że zmarła żona próbuje się z nim skontaktować zza grobu.
Reżyseria: Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz na www.biletyna.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.
Repertuar na cały miesiąc poniżej:

oprac. /kp/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)


![Klarnet bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Klarnet bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)
![Kwiatowe inspiracje na zajęciach Małych Odkrywców Sztuki w Strzesze [ZDJĘCIA] Kwiatowe inspiracje na zajęciach Małych Odkrywców Sztuki w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/mali-odkrywcy-sztuki-rck.jpg)





