Furia Wojów. Bieg przygodowy w Raciborzu 3 października

furia wojow
Furia Wojów. Bieg przygodowy w Raciborzu

Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry i Raciborki ORC zapraszają na bieg z przeszkodami Furia Wojów dla dzieci i dorosłych.

Pierwszy weekend października przyniesie okazję na doskonałą zabawę i aktywne spędzenie czasu całą rodziną. W sobotę 3 października pod Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zostanie rozegrany jedyny w Polsce bieg z przeszkodami w średniowiecznym stylu – „Furia Wojów”. Dorośli będą mogli sprawdzić swoje siły na siedmiokilometrowej leśnej trasie. Dla dzieci przewidziano trasę o długości około kilometra lub dwóch kilometrów, w kategorii Famili (dziecko biegnie z asystą dorosłego opiekuna). Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji znanych głównie z popularnych seriali o Wikingach, w tym najciekawszą i najtrudniejsza próbę sił z samym Odynem – tak nazywa się finałowa przeszkoda.

- reklama -

Impreza przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje siły lub po prostu dobrze się bawić. Start przewidziany jest na godzinę 9:00, niezależnie od warunków pogodowych. Istnieje możliwość zapisania się na bieg w dniu zawodów. Startować można w kategorii open (dorośli) oraz w kategorii kids (tutaj podział na kilka kategorii wiekowych – 5/6 lat, 7/8 lat, 9/10 lat, 11/12 lat i 13/14 lat) oraz w kategorii Famili (dziecko plus dorosły opiekun). Dla każdego z uczestników przewidziano bogaty pakiet startowy, pamiątkowy medal. a dla najlepszych w swoich kategoriach – ręcznie wykonane metodą średniowieczną trofea. Na najliczniej reprezentowaną drużynę czeka szczególny puchar „Wielka Walkiria”.

Biegowi towarzyszyć będzie szereg innych atrakcji. W sobotę i niedzielę będzie można podejrzeć średniowieczne obozowisko, zaopatrzyć się na tradycyjnych kramach w dawną biżuterię lub wyroby z gliny, skosztować średniowiecznych przysmaków przygotowanych tradycyjnie na ogniu. W niedzielę każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grach i zabawach, w tym także zmierzyć się z już owianym legendą Odynem. Organizatorzy zapraszają też do wspólnego sprzątania arboretum – dzieci, które w tym pomogą, mogą liczyć na upominki od sponsorów imprezy.

Dochód z całej akcji przeznaczony ma być na rozbudowę średniowiecznego grodu, który docelowo stać się ma miejscem przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych. O tym, że w grodzie nie można się nudzić, Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry przekonali nas już nie raz. Bieg organizowany jest wspólnie z grupą Raciborki ORC przy wsparciu sponsorów: Eko-Okna, Bunkier-52, media Walk, OSiR, Makak i Arboretum Bramy Morawskiej.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/FuriaWojow.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj