Śląskie walczy ze smogiem

Smog
Smog

W czerwcu przyjęto „Program ochrony powietrza dla województwa śląskiego”, a we wrześniu zaktualizowano strategię rozwoju regionu do 2030 r. pod nazwą „Zielone Śląskie”.

Podsumowano wdrażanie uchwały antysmogowej i działania związane z ochroną powietrza w województwie śląskim. W czerwcu przyjęto „Program ochrony powietrza dla województwa śląskiego”, a we wrześniu zaktualizowano strategię rozwoju regionu do 2030 r. pod nazwą „Zielone Śląskie”. – Troska o środowisko naturalne oraz jakość życia mieszkańców naszego województwa są priorytetem zarządu i Sejmiku Województwa Śląskiego. Jesteśmy szczególnym regionem w skali kraju z uwagi na wysoki stopień urbanizacji i uprzemysłowienia – podkreślał marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

- reklama -

Izabela Domogała wspominała o innych działaniach związanych z ochroną powietrza, realizowanych przez władze regionu. To m.in. powołanie doraźnej komisji ds. klimatu w Sejmiku Województwa Śląskiego, przyjęcie programu ochrony powietrza czy działania edukacyjne skierowane do najmłodszych mieszkańców

W ramach ewaluacji uchwały antysmogowej do wszystkich gmin województwa zostanie także wysłana ankieta badająca potrzeby samorządów w zakresie prowadzonych przez nie działań.

Czytaj więcej na platformie PLUSYdlaBIZNESU: Zielone Śląskie. O ochronie powietrza w regionie

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj