Wernisaż malarstwa Marii Kucharskiej na raciborskim zamku [ZDJĘCIA]

poza horyzontem maria kucharska
Poza horyzontem. Wernisaż malarstwa Marii Kucharskiej na raciborskim zamku

Obrazy stanowią bardzo zróżnicowane kompozycje tematyczne ułożone w formie barwnych tryptyków. Poza obrazami prezentowana jest poezja, a całość uświetnił występ artystyczny lokalnych muzyków.

„Poza horyzontem” – to tytuł wystawy prac paczkowianki, z wyboru raciborzanki Marii Kucharskiej, której wernisaż odbył się 2 października w sali kryształowej w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wernisaż uświetniła oprawa muzyczna pod kierownictwem Anny Dawidów.

- reklama -

– Nowa ekspozycja prezentowana w zamkowych wnętrzach jest malarską interpretacją granicy pomiędzy przestrzenią widoczną, a tym co niedostrzegalne, czyli wewnętrznym doświadczeniem, które wprowadza w świat wspomnień, marzeń i fantazji. Jest to przedstawienie granicy realności. Obrazy prezentowane na wystawie namalowane są tradycyjnymi technikami malarskimi – akryl i olej – powiedziała Maria Kucharska, autorka wystawy.

Obrazy stanowią bardzo zróżnicowane kompozycje tematyczne ułożone w formie barwnych tryptyków. W zależności od źródła inspiracji świadczą o otaczającej nas rzeczywistości przeszłych czasów. Czasami wprowadzają w krainę iluzji. Tworzone obrazy pozwalają poczuć klimat i specyfikę odwiedzanych przeze mnie miejsc. Wernisaż wystawy był integracją wielu sztuk. Poza obrazami prezentowana jest poezja, a całość uświetnił występ artystyczny lokalnych muzyków.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj