Regały na używane znicze na trzech wodzisławskich cmentarzach

Regały pozwalają na ograniczenie ilości odpadów. Jeśli ktoś nie potrzebuje już zniczy, może je odstawić na półkę, aby z kolei ktoś inny mógł je zabrać i ponownie wykorzystać.

Już nie na jednym a na trzech cmentarzach stanęły regały na używane znicze. To dzięki Służbom Komunalnym Miasta Wodzisławia Śląskiego, które na początku 2020 roku wyszły z inicjatywą stworzenia takich regałów dla wodzisławskich nekropolii.

- reklama -

W październiku 2019 r. na cmentarzu komunalnym w Wodzisławiu Śląskim stanął regał na znicze do ponownego wykorzystania. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności.

Regał na używane znicze to rozwiązanie, które świetnie wpisuje się w popularny eko trend pn. „zero waste”. Zakłada on ograniczenie ilości odpadów do absolutnego minimum. I tak, jeśli ktoś już nie potrzebuje zniczy, może je odstawić na półkę, aby z kolei ktoś inny mógł je zabrać i ponownie wykorzystać.

W odpowiedzi na liczne zapytania mieszkańców, na początku trwającego roku, Służby Komunalne Miasta Wodzisławia Śląskiego zadeklarowały, że pomogą w przygotowaniu regałów dla innych, wodzisławskich nekropolii. Na propozycję jednostki odpowiedzieli zarządcy dwóch cmentarzy, znajdujących się na terenie Wodzisławia  Śląskiego. Mowa tu o cmentarzu w dzielnicy Kokoszyce i Jedłownik.

Zarządcy wodzisławskich nekropolii nadal mogą zgłaszać do SKM-u chęć posiadania takowego regału. Pracownicy podejmą się jego wykonania. Więcej informacji dot. inicjatywy udziela Sabina Wuwer, pod numerem telefonu: 608 400 189.

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here