Rozmawiali o przebudowie Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław
- Realny termin zakończenia tego dużego zadania na drodze wojewódzkiej to październik przyszłego roku - potwierdził podczas wizyty w Wodzisławiu wicedyrektor ZDW Jarosław Kalinik.

Na spotkaniu w Urzędzie Miasta rozmawiano o kluczowej inwestycji, jaką jest kompleksowy remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Na wniosek miasta na spotkaniu padły uzgodnienia dotyczące nie tylko planowanego terminu końca robót. Ustalono, że utrudnienia dla mieszkańców i przedsiębiorców zostaną zminimalizowane poprzez udostępnianie im poszczególnych odcinków remontowanej, ponad 7-kilometrowej trasy.

- reklama -

Zarząd Dróg Wojewódzkich zadeklarował, że dołoży starań, by jeszcze w tym roku oddać do ruchu w obu kierunkach wszystkie odcinki poza skrzyżowaniami. Na prośbę zastępcy prezydenta Wojciecha Krzyżka ZDW ma dostarczyć harmonogram ich udostępniania, tak by wszystkie znane terminy można było przekazać mieszkańcom i zlokalizowanym przy trasie przedsiębiorstwom. Oddanie do pełnego ruchu skrzyżowań oraz wiaduktu na Jastrzębskiej, którego kabel sprężający został uszkodzony najpewniej wskutek aktu wandalizmu, planowane są natomiast na przyszły rok.

– Deklarujemy pełną współpracę ze strony miasta przy realizacji inwestycji na Jastrzębskiej, między innymi w kwestii uzyskiwania uzgodnień z firmami – mówił podczas spotkania prezydent miasta Mieczysław Kieca. Ogromną wagę dotychczasowych wspólnych działań podkreśliły obie strony spotkania.

Ulica Jastrzębska w Wodzisławiu Śląskim to część drogi wojewódzkiej nr 933. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia Zdroju. – To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji – dodał po spotkaniu prezydent Mieczysław Kieca.

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here