Noc Bibliotek w Raciborzu w formule online. Nowy program

noc bibliotek
Noc Bibliotek

Z powodu narastającej liczby zakażeń koronawirusem, w trosce o zdrowie uczestników i organizatorów, raciborska biblioteka podjęła decyzję o zmianach w programie sobotniej Nocy Bibliotek.

Miał być klimat na czytanie, zero waste, kreatywne warsztaty, fotobudka i kiermasz – będzie nieco inna formuła. Z powodu narastającej liczby zakażeń koronawirusem, w trosce o zdrowie uczestników i organizatorów, raciborska biblioteka podjęła decyzję o zmianach w programie sobotniej Nocy Bibliotek.

- reklama -

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca wspólne, łączące ludzi, lokalne centra żywej kultury i edukacji. W akcję tradycyjnie włączy się raciborska biblioteka, która zgodnie z tegorocznym tematem będzie chciała pokazać dobry klimat w bibliotece, ale też porozmawiać o klimacie – środowisku, o które trzeba bardziej zadbać.

– Podjęliśmy trudną dla nas decyzję o zmianie formuły Nocy ze spotkania na żywo w spotkanie o charakterze online. Zapraszamy szczególnie o godz. 19:00 na spotkanie ze specjalistką w dziedzinie zero waste Sylwią Majcher i życzymy dobrego klimatu na czytanie w domach – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Nowy program Nocy Bibliotek:
Sobota 10.10.2020 r.
9:00-15:00 Amnestia (całkowite umorzenie kary) – Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
19:00 Spotkanie z Sylwią Majcher online na platformie Clickmeeting: https://biblrac.clickmeeting.com/spotkanie-z-sylwia-majcher
20:30 Warsztaty robienia jesiennych wianków online

Reszta atrakcji odwołana.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj