Światła przy mleczarni coraz bardziej realne. Jest pismo GDDKiA

Michał Fita
Michał Fita, zdjęcie archiwalne

Mowa o sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej, Głubczyckiej i Cegielnianej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad widzi potrzebę takiej inwestycji.

Pismo od GDDKiA trafiło do wiceprezydenta Michała Fity kilka dni temu.  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła w nim konieczność poprawy warunków ruchu na skrzyżowaniu oraz fakt ujęcia niniejszego zadania w Planie redukcji liczby i skutków zdarzeń drogowych. Zadanie znajduje się na 50. pozycji w tym planie na 1137 zadań, w związku z czym GDDKiA przystąpi do wykonania Programu inwestycji dla tego zadania.

- reklama -

Dyrektor Departamentu Monika Tuszyńska wyjaśniła, że po uzgodnieniu Programu Inwestycji przez ministerstwo infrastruktury i w przypadku uzyskania odpowiedniej ilości środków finansowych na 2021 rok na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego planowane jest skierowanie zadania do realizacji. Przyznała jednak, że nie jest jeszcze znany limit środków finansowych na te zadania na przyszły rok.

Skrzyżowanie DK45 i DW416, fot. Google Maps

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj