Urząd Gminy Krzyżanowice zmienia zasady funkcjonowania

Krzyzanowice
Urząd Gminy w Krzyżanowicach

Urząd pozostanie zamknięty, a bezpośrednia obsługa klientów w sprawach wymagających osobistego stawienia odbywać się będzie po wcześniejszym, telefonicznym, umówieniu wizyty.

-W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem od dnia 21 października 2020 r. do odwołania ulegną zmianie zasady funkcjonowania Urzędu Gminy Krzyżanowice. Urząd pozostanie zamknięty, a bezpośrednia obsługa klientów w sprawach wymagających osobistego stawienia odbywać się będzie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty i tylko w miejscu do tego wyznaczonym. W celu umówienia spotkania w Urzędzie Gminy Krzyżanowice prosi się o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (32) 4194050, (32) 4194213, (32) 4194051, lub mailowy [email protected] – informuje Urząd Gminy.

- reklama -

Podstawowe zalecenia i rekomendacje dla mieszkańców Gminy Krzyżanowice – klientów urzędu:

Rekomenduje się wykorzystywanie zdalnych, alternatywnych form kontaktu z Urzędem, to jest drogą telefoniczną, drogą korespondencyjną, w tym za pośrednictwem poczty e-mail lub drogą elektroniczną poprzez system SEKAP lub ePUAP.

Korespondencję papierową zaleca się wrzucać do skrzynki pocztowej znajdującej się przed wejściem do urzędu.

Rekomenduje się regulowanie płatności i należności publicznoprawnych w formie bezgotówkowej przelewem bankowym (elektronicznie), na określony rachunek bankowy.
Sprawy niezbędne, wymagające bezpośredniej obsługi klienta w siedzibie Urzędu, będą możliwie do załatwienia po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu spotkania.

Apeluje się, by w przypadku złego samopoczucia, kaszlu, kataru, gorączki lub innych objawów grypopodobnych lub choroby COVID-19, bezwzględnie rezygnować z osobistej wizyty w Urzędzie.

Urząd Gminy prosi klientów o zachowanie poniższych zasad:

  • na umówiony termin proszę starać się przybyć punktualnie,
  • klienci oczekujący na wejście przed budynkiem Urzędu zobowiązani są do zachowania odpowiednich, bezpiecznych odległości,
  • aby wejść do budynku, należy zasłonić nos i usta,
  • po wejściu do budynku Urzędu obowiązkowo należy dokonać dezynfekcji rąk,
  • przy stanowisku obsługi znajdować się może tylko 1 klient (nie dotyczy opiekunów/kuratorów osób niepełnosprawnych, starszych oraz małoletnich) oraz pracownik/pracownicy Urzędu,
  • na terenie Urzędu klient może poruszać się tylko w obecności pracownika biura związanego z przedmiotem wizyty.

Urząd przypomina również o obowiązku zakrywania ust i nosa, a także zachowaniu dystansu społecznego w przestrzeni publicznej.

/UG Krzyżanowice oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj