Zmiany w działalności raciborskiej biblioteki

biblioteka mipbp raciborz
Fot. MiPBP w Raciborzu

Czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i na ul. Żorskiej. Odwołane są wszystkie spotkania, warsztaty i kursy w trybie stacjonarnym.

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią raciborska biblioteka odwołuje wszystkie spotkania, warsztaty i kursy w trybie stacjonarnym. Zaplanowane spotkania autorskie odbędą się w formie on-line.

- reklama -

Wprowadza też zmiany w działalności filii bibliotecznych – od poniedziałku 26 października czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i na ul. Żorskiej – książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu. W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy.

Wypożyczalnia Główna i Eureka – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 działają bez zmian, jednak biblioteka zachęca do zamawiania zbiorów przy użyciu katalogu online: http://78.31.92.231/Opac5/faces/Login.jsp, drogą mailową lub telefoniczną, żeby do minimum ograniczyć pobyt w bibliotece. Zamówione zbiory będzie można odebrać w kolejnym dniu w godzinach otwarcia biblioteki.

Istnieje również możliwość skorzystania z usługi „Książka na telefon”. Z usługi mogą korzystać mieszkańcy Raciborza, którzy ze względu na wiek, przewlekłą chorobę lub niepełnosprawność nie mogą wypożyczać książek w sposób tradycyjny. Wystarczy zadzwonić do najbliższej miejsca zamieszkania filii, w godzinach jej otwarcia od poniedziałku do piątku.

– Jednocześnie pragniemy zapewnić o najwyższych standardach sanitarnych stosowanych w naszych placówkach. Książki przechodzą kilkudniową kwarantannę a pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane. Pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki. Wszystko po to, żeby zapewnić naszym czytelnikom bezpieczny dostęp do ich ulubionych książek, filmów czy gier – podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj