ZSO nr 1 w Raciborzu promuje projekty Erasmus+ [ZDJĘCIA]

ZSO1 Bieg Erasmusa
Bieg Erasmusa

W ramach obchodów #ErasmusDays, które przebiegały pod hasłem „Moving with Erasmus+”, zorganizowano trzy działania: stworzenie filmowego kolażu, przygotowanie podcastów i udział w IV Biegu Erasmusa.

#ErasmusDays jest inicjatywą ogólnoeuropejską, która ma na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, w skład którego wchodzi I LO im. Jana Kasprowicza oraz Liceum Sztuk Plastycznych, jako jedyna placówka w powiecie zorganizowała Dni Erasmusa, które obchodzone były w tym roku w dniach 15–17 października. Uczniowie i nauczyciele przystąpili do tej inicjatywy już po raz drugi, by promować program Erasmus+ i trzy szkolne projekty realizowane w ramach akcji KA2 Edukacja szkolna, Partnerstwa strategiczne – Współpraca szkół: projekt „Empower student’s wellbeing/ renforcer le bien-être des élèves”, projekt “Euro: yesterday, today, tomorrow/l’Euro: hier, aujourd’hui, demain” i projekt “Vivre au Vert pour un avenir inclusif et durable/Green Living for a sustainable and inclusive future”.

- reklama -

W ramach obchodów, które przebiegały pod hasłem „Moving with Erasmus+”, zorganizowano trzy działania.

Jednym z nich było stworzenie filmowego kolażu zawierającego pozdrowienia i zaproszenia młodzieży z Düzce (Turcja), Marsylii (Francja), Targu Jiu (Rumunia), Saint Malo (Francja), Luksemburga i Lipari (Włochy) (wideo). Uczniowie ZSO nr 1 nie pozostali dłużni i również zaprosili zagranicznych kolegów do odwiedzenia Raciborza (wideo). W wypowiedziach uczniów jest wiele optymizmu i nadziei, że wspólne spotkania odbędą się pomimo pandemii.

Kolejne działanie poświęcone było przygotowaniu podcastów na temat podróżowania po Europie bez wsiadania do samolotów. Efekt końcowy zawierający nagrania uczniów z Rumunii, Turcji, Francji i Polski jest do obejrzenia na Padlecie.

Wydarzeniem kulminacyjnym był udział w IV Biegu Erasmusa organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Bieg odbył się 15 października na terenie Parku im. Miasta Roth, gdzie wystartowały dwie sztafety. Ich zadaniem było przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w czasie jednej godziny. Po ostatnich deszczach pogoda wyjątkowo dopisała i choć na parkowych ścieżkach leżały mokre liście i kasztany, które nie ułatwiały biegu, to w ostatecznej klasyfikacji ekipy zajęły 38. i 45. miejsce na 117 startujących drużyn. Wyniki rejestrowane były w aplikacji Endomondo, a rywalizacja z pozostałymi drużynami odbywała się wirtualnie. Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal przesłany wcześniej przez organizatorów. To było prawdziwe „Moving with Erasmus+”!

fot. ZSO nr 1
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj