Czeski rząd wprowadza godzinę policyjną

czechy praga
Praga

Reżim na granicach przy przyjeździe i wyjeździe pozostaje bez zmian, jednak z uwagi na zakaz wolnego poruszania się poza gospodarstwem domowym nie można przyjeżdżać do Czech w celach turystycznych lub w celu odwiedzin u przyjaciół.

Od 28 października 3 listopada na terenie całych Czech będzie obowiązywała godzina policyjna. Oznacza to zakaz poruszania się poza gospodarstwem domowym od godz. 21:00 do godz. 4:59. Wyjątek stanowi droga do i z pracy, wyprowadzanie psa w odległości do 500 m od domu i inne niezbędne czynności, np. w celu ochrony życia, zdrowia czy majątku.

- reklama -

Rząd nakazał też urzędom państwowym i firmom prywatnym wprowadzenie pracy zdalnej dla wszystkich pracowników, którzy mogą pracować w trybie zdalnym.

Wprowadzony został również zakaz handlu detalicznego w niedzielę – dotyczy to sklepów, których funkcjonowanie nie jest zakazane. W dniach pracy oraz w sobotę wszystkie sklepy powinny być zamykane o godz. 20:00 i nieotwierane przed godz. 5:00 następnego dnia. Nie dotyczy to stacji paliw, aptek itp.

Reżim na granicach przy przyjeździe i wyjeździe pozostaje bez zmian, jednak z uwagi na wprowadzony przez czeski rząd już wcześniej, 22 października, zakaz wolnego poruszania się poza gospodarstwem domowym – z wyjątkiem odwiedzin u członków rodziny i osób bliskich, wizyt u lekarza, wizyt w urzędach, zakupów i drogi do pracy, spaceru w lesie lub w parku – oraz zakaz zgromadzeń więcej niż dwóch osób w przestrzeni publicznej – z wyjątkiem rodzin z dziećmi, służb mundurowych itp. – do odwołania nie można przyjeżdżać do Czech w celach turystycznych lub w celu odwiedzin u przyjaciół.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj