Zmiany w funkcjonowaniu raciborskiej biblioteki

Biblioteka

Odwołano wszystkie spotkania, warsztaty i kursy w trybie stacjonarnym, a zaplanowane spotkania autorskie odbędą się w formie on-line.

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią raciborska biblioteka informuje, że wprowadzono zmiany w działalności filii bibliotecznych. Od poniedziałku 26 października czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i na ul. Żorskiej – książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu. W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy.

- reklama -

Wypożyczalnia Główna i EUREKA – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 działają bez zmian, jednak zachęca się do zamawiania zbiorów przy użyciu katalogu online, drogą mailową lub telefoniczną, żeby do minimum ograniczyć pobyt w bibliotece. Zamówione zbiory będzie można odebrać w kolejnym dniu w godzinach otwarcia biblioteki.

Biblioteka przypomina również o możliwości skorzystania z usługi „Książka na telefon”. Z usługi mogą korzystać mieszkańcy Raciborza, którzy ze względu na wiek, przewlekłą chorobę lub niepełnosprawność nie mogą wypożyczać książek w sposób tradycyjny. Wystarczy zadzwonić do najbliższej miejsca zamieszkania filii, w godzinach jej otwarcia od poniedziałku do piątku.

Biblioteka zapewnia o najwyższych standardach sanitarnych stosowanych w placówkach. – Książki przechodzą kilkudniową kwarantannę a pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane. Pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki. Wszystko po to, żeby zapewnić naszym czytelnikom bezpieczny dostęp do ich ulubionych książek, filmów czy gier – podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here