Strażnicy miejscy mają organizować ruch przy punkcie pobrań na Gamowskiej

Drive thru

Prezydent Dariusz Polowy polecił strażnikom miejskim podjęcie działań porządkujących dojazd mieszkańców do mobilnego punktu pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 przy ul. Gamowskiej.

– W obliczu rosnącej fali zachorowań zainteresowanie i kolejka oczekujących na pobranie wymazu w punkcie Drive Thru jest tak duża, że powoduje utrudnienia w ruchu w okolicy szpitala. Poprosiłem o interwencję prezydenta, abyśmy mogli skupić się na sprawnym i bezpiecznym pobieraniu materiału do badań, a nie kierowaniu ruchem. Reakcja prezydenta była natychmiastowa – informuje Mariusz Cichon z mobilnego laboratorium.

- reklama -

Osoby oczekujące w swoich pojazdach na pobranie próbek tworzą zator wzdłuż drogi dojazdowej do szpitala, a nieprawidłowo zaparkowane pojazdy przy lecznicy utrudniają przejazd innym pacjentom. Zgodnie z poleceniem prezydenta strażnicy miejscy codziennie rano pełnią patrol w tym miejscu i pomagają w rozładowaniu i porządkowaniu sytuacji drogowej. Dodatkowe patrole na Gamowskiej będą pełnione przez strażników miejskich do końca października.

Uwaga!

W celu sprawniejszej obsługi osób oczekujących na pobranie wymazu i poprawę organizacji ruchu przy szpitalu od 27 października dojazd do mobilnego laboratorium DRIVE THRU odbywa się od strony ul. Cegielnianej. Prosi się kierowców o wjazd tą ulicą w celu pobrania wymazu.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj