Strażnicy miejscy mają organizować ruch przy punkcie pobrań na Gamowskiej

0
Drive thru

Prezydent Dariusz Polowy polecił strażnikom miejskim podjęcie działań porządkujących dojazd mieszkańców do mobilnego punktu pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 przy ul. Gamowskiej.

– W obliczu rosnącej fali zachorowań zainteresowanie i kolejka oczekujących na pobranie wymazu w punkcie Drive Thru jest tak duża, że powoduje utrudnienia w ruchu w okolicy szpitala. Poprosiłem o interwencję prezydenta, abyśmy mogli skupić się na sprawnym i bezpiecznym pobieraniu materiału do badań, a nie kierowaniu ruchem. Reakcja prezydenta była natychmiastowa – informuje Mariusz Cichon z mobilnego laboratorium.

- reklama -

Osoby oczekujące w swoich pojazdach na pobranie próbek tworzą zator wzdłuż drogi dojazdowej do szpitala, a nieprawidłowo zaparkowane pojazdy przy lecznicy utrudniają przejazd innym pacjentom. Zgodnie z poleceniem prezydenta strażnicy miejscy codziennie rano pełnią patrol w tym miejscu i pomagają w rozładowaniu i porządkowaniu sytuacji drogowej. Dodatkowe patrole na Gamowskiej będą pełnione przez strażników miejskich do końca października.

Uwaga!

W celu sprawniejszej obsługi osób oczekujących na pobranie wymazu i poprawę organizacji ruchu przy szpitalu od 27 października dojazd do mobilnego laboratorium DRIVE THRU odbywa się od strony ul. Cegielnianej. Prosi się kierowców o wjazd tą ulicą w celu pobrania wymazu.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here