Chorwacka gotowa. Zakończono inwestycję za 1,5 mln zł

Chorwacka

Nowa, utwardzona i oświetlona droga o długości 530 m służy już mieszkańcom ulicy Chorwackiej i całych Ocic. Teraz pora na Chorwacką Bis. 

Warta 1,5 mln zł inwestycja została zakończona. W ramach zadania pn. Budowa nawierzchni drogi – ul. Chorwacka – I etap dofinansowanego w 50% z Funduszu Dróg Samorządowych wykonano 3 tys 200 m2 nawierzchni jezdni, ponad 1 tys. m2 chodnika z kostki betonowej i 115 m2 wjazdów na posesję. Zadanie obejmowało także ułożenie 760 metrów kabli i montaż 21 latarni.

- reklama -

Chorwacka to ulica wzdłuż której w ostatnich latach wybudowało się kilkadziesiąt nowych domów. Działki budowlane na sprzedaż miasto oferowało na przełomie lat 2016/2017. To nowa linia zabudowy na osiedlu domów jednorodzinnych w Ocicach i nie ostatnia. Trwają już zaawansowane prace nad przygotowaniem terenów budowlanych do sprzedaży przy ulicy Chorwackiej bis. Miasto pozyskało teren pod kolejną równoległą do Chorwackiej ulicę. Wydzielono działki po obydwu jej stronach, to 35 parceli z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną.

– Ze sprzedażą tych działek ruszymy już w 2021 roku. Chcemy zatrzymać mieszkańców i zaoferować im atrakcyjne tereny pod budowę swoich wymarzonych domów. Tereny te uzbrojone zostaną w sieci: wodociągową, energetyczną, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Zbudujemy drogę techniczną, a docelowo utwardzoną, oświetloną ulicę. Nowi nabywcy działek będą mogli je zabudować zgodnie z warunkami i terminami określonymi w umowie. – informuje prezydent Dariusz Polowy.

Nazywana dotąd roboczo ulica Chorwacka Bis jeszcze w tym roku otrzyma swoją właściwą nazwę, by wkrótce stać się nowym adresem pod którym zamieszka kolejnych kilkadziesiąt raciborskich rodzin.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Jako mieszkanka ul. Chorwackiej jestem dumna z naszej ulicy – zamieszkały/zamieszkają tam wspaniałe rodziny w pięknych domach 🙂 Wygląda to bardzo nowocześnie, wg. zachodnich wzorów, Polecam spacer po okolicy

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj