Sukces filmu z Agnieszką Rajdą w roli głównej [WIDEO]

Agnieszka Rajda podczas Nocy Teatrów w Raciborskim Centrum Kultury Fot. Katarzyna Przypadło

Agnieszka Rajda, uczennica II LO w Raciborzu, zagrała główną rolę w filmie „Chodźmy w noc”. Produkcja została nagrodzona podczas 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Chodźmy w noc, dramat krótkometrażowy, opowiada o dojrzewaniu nastolatki. „Pogrążona w depresji Krysia ucieka z imprezy urodzinowej za zagadkową Majką, która prowadzi ją tam, gdzie można się najdotkliwiej sparzyć” – czytamy w opisie filmu. Główna rola w produkcji to filmowy debiut Agnieszki Rajdy, wcześniej występowała na deskach teatralnych, bowiem od ponad 10 lat jest związana z Teatraedrem w Raciborskim Centrum Kultury pod kierownictwem Grażyny Tabor.

- reklama -

„W dniach 9-18 października odbywał się 36. Warszawski Festiwal Filmowy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż uczennica naszej szkoły, Agnieszka Rajda (IIIa), zagrała główną rolę w filmie pt. „Chodźmy w noc”, który brał udział w konkursie. Film wygrał w kategorii na Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy. To wspaniała wiadomość dla Agnieszki, która tym wielkim sukcesem zaliczyła swój filmowy debiut. Dodajmy, że zwycięzcy w tej kategorii mogą ubiegać się o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej… Oskara” – relacjonuje II LO w Raciborzu.

Zobacz również: Międzynarodowy Dzień Teatru: Noc Teatrów z Tetraedrem [ZDJĘCIA]

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj