„Ballada o Brzeziu” 11 listopada. RCK zaprasza na finał projektu

Brzezie

Z okazji Święta Niepodległości Raciborskie Centrum Kultury zaprasza 11 listopada 2020 o godz. 17.00 do sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 na spektakl pt. „Ballada o Brzeziu” w reżyserii Grażyny Tabor, film oraz wystawę zdjęć.

Zapraszamy do odkrywania z nami wielkiej historii „małej ojczyzny”. Wydarzenie to odbywa się w ramach projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia”. Pomysł zrodził się wśród mieszkańców Brzezia, które od 1922 roku znajdowało się po polskiej stronie granicy z Niemcami, a do 1975 roku stanowiło samodzielną miejscowość. Inspiracją były zgromadzone przez mieszkańców pamiątki powstańcze i wojenne oraz artykuły w kwartalniku Brzeski Parafianin – wyjaśnia Raciborskie Centrum Kultury.

- reklama -

Projekt ma na celu rozwijanie wiedzy o historii własnego regionu, nawiązaniu bliskich więzi ze środowiskiem i rozbudzenie poczucia przynależności do środowiska lokalnego. Partnerem w realizacji programu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Brzeziu.

Ilość miejsc ograniczona.

Zaproszenia do odbioru w kasie Raciborskiego Centrum Kultury RDK przy ul. Chopina 21 oraz w Świetlicy Środowiskowej w Brzeziu przy ul. Kpt. Myśliwca 9/2b.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zobacz także:

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj