Powiat wodzisławski: Mszańska i Turska już przejezdne

mszanska wodzislaw
Fot. Powiat Wodzisławski

W ramach zadania przebudowano i wybudowano m.in. 1,5 km chodników, 10 miejsc postojowych i dwie zatoki autobusowe.

Dobra informacja dla kierowców. 9 listopada oficjalnie udrożniono ruch na ulicach Mszańskiej w Wodzisławiu Śląskim i Turskiej w Mszanie. Oznacza to, że kierowcy mogą już bezpiecznie jeździć po zmodernizowanych drogach. Od poniedziałku przywrócono także normalną pracę sygnalizacji świetlnej sterującej ruchem na skrzyżowaniu ulic: Skrzyszowska, Turska i 1 Maja, która została uszkodzona w wyniku zdarzenia drogowego.

- reklama -

Inwestycja obejmowała kompleksową modernizację ok. 2 km odcinka drogi od skrzyżowania ul. Mszańskiej z Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do skrzyżowania ul. Turskiej z Skrzyszowską w Mszanie. W ramach zadania przebudowano i wybudowano m.in. 1,5 km chodników, 10 miejsc postojowych i dwie zatoki autobusowe. Dodatkowo powstało odwodnienie drogi oraz brakujące oświetlenie jezdni. W ramach robót przygotowawczych i wykończeniowych wzmocniono też skarpę nasypu płytami ażurowymi oraz zabezpieczono sieci gazową, energetyczną i teletechniczną. Obniżono także niweletę drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Czarnieckiego do posesji nr 1A, na miejscu byłego wiaduktu drogowego.

Powiat wodzisławski pozyskał prawie 4,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020 na przebudowę ul. Mszańskiej w Wodzisławiu Śl. i Turskiej w Mszanie. Początkowo inwestycja miała być dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Lepsze warunki finansowe w ramach projektu unijnego spowodowały, że zarząd powiatu zdecydował jednak o rezygnacji ze wsparcia Funduszu i o skorzystaniu z dofinansowania unijnego. Dzięki powstałym oszczędnościom możliwa była również przebudowa skrzyżowania ulic: Mszańskiej, Turskiej, Skrzyszowskiej i Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim, zwanego „skrzyżowaniem pięciu dróg”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj