Na ul. Podmiejskiej w Raciborzu posadzono grusze [ZDJĘCIA]

grusze raciborz brzeznica
Na granicy Raciborza z Brzeźnicą posadzono grusze

Grusza drobnoowocowa tworzy szpaler, który przede wszystkim będzie pełnić funkcję antyerozyjną okolicznych pól oraz urozmaici rolniczy krajobraz.

9 listopada przy ul. Podmiejskiej, na granicy Raciborza-Miedoni w kierunku Brzeźnicy, powiat raciborski wraz z Auchan w Raciborzu posadził 18 sadzonek gruszy drobnoowocowej 'Chanticleer’.

- reklama -

– Pomysł na współpracę powstał podczas corocznej akcji Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w ramach Sprzątania Świata. Podpisano wówczas porozumienie, które zrealizowane zostało ze strony hipermarketu pod nadzorem Katarzyny Płowuchy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz Powiatowym Zarządem Dróg w Raciborzu – informuje Ewa Lewandowska, członek Zarządu Powiatu Raciborskiego nadzorująca całe przedsięwzięcie.

Około południa wolontariusze odebrali okazałe drzewka, które zostały skrupulatnie wybrane i wskazane przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa tutejszego starostwa. Natomiast miejsce nasadzenia zostało wybrane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu. Grusza drobnoowocowa dzięki odbudowie drzewostanu wzdłuż drogi tworzy szpaler, który przede wszystkim będzie pełnić funkcję antyerozyjną okolicznych pól oraz urozmaici rolniczy krajobraz.

Koszt przeprowadzenia akcji wraz z zakupem sadzonek poniósł Auchan na łączna kwotę 4 500,00 zł. – Mam nadzieję, że to jedna z wielu czekających nas akcji proekologicznych, w które wpisuje się działalność Starostwa Powiatowego w Raciborzu – podsumowuje Ewa Lewandowska.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj