Ekologiczne ciepło w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

ekologiczne cieplo kuznia raciborska
Ekologiczne ciepło w Kuźni Raciborskiej

Mieszkańcy bloku przy ul. Kasztanowej 6 w Kuźni Raciborskiej w nowych kaloryferach mają ekologiczne ciepło dostarczane przez ciepłownię. Węzeł dostarcza także ciepłą wodę.

12 listopada w modernizowanym bloku przy ul. Kasztanowej 6 w Kuźni Raciborskiej uruchomiono nowoczesny, ekologiczny węzeł cieplny. – Mieszkańcy w nowych kaloryferach mają ekologiczne ciepło dostarczane przez ciepłownię. Węzeł dostarcza do bloku także ciepłą wodę. Mieszkańcy bloku są z tej inwestycji bardzo zadowoleni. Nie muszą już palić w swoich piecach, a w mieszkaniach jest ciepło – informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Zadanie zostało wykonane w ramach projektu: „Poprawa parametrów efektywności energetycznej budynku mieszkalnego w Gminie Kuźnia Raciborska ul. Kasztanowa 6”.

Na miejscu inwestycji obecni byli: zastępca prezesa PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Artur Michałowski, kierownik Zespołu Wdrażania i Koordynowania Projektów POIiŚ w WFOŚiGW w Katowicach Mariusz Janas, burmistrz Paweł Macha, zastępca burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk i dyrektor ZGKiM Wilhelm Rzechonek. – Wszyscy i na różne możliwe sposoby musimy dbać o czyste powietrze i ekologiczne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu – podkreślali. Sprawdzono i podsumowano ten pierwszy etap zmiany źródeł ciepła w blokach.

Trwają prace instalacyjne w budynku przy Kasztanowej 5. Po ich zakończeniu rozpocznie się przyłączanie do sieci bloku przy Kasztanowej 3. ZGKiM będzie systematycznie prowadził prace instalacyjne, przygotowując pozostałe budynki do zmiany źródeł ciepła. 16 bloków przy ulicach Moniuszki, Kościuszki. Kasztanowej i Rudzkiej ma zostać podłączone do sieci w 2021 roku. W takie źródło ciepła i ciepłej wody w 2021 r. mają zostać wyposażone także bloki przy ulicy Arki Bożka.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj