Unia Racibórz: Młodzi zapaśnicy tworzą historię

Zapasy

Zapaśnicy z Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz wywalczyli 5 medali indywidualnych i II miejsce drużynowo podczas IX Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach stylu klasycznym.

W imprezie udział wzięło 210 zawodników z 47 klubów. Zapaśnicy z Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia stanęli na wysokości zadania i wywalczyli 5 medali indywidualnie i II miejsce drużynowo w klasyfikacji klubów.
Medale wywalczyli:
I m. Phiron Ron 48 kg
I m. Kuba Kosik 35 kg
III m. Mateusz Alot 48 kg
III m. Kajetan Jakubowski 44 kg
III m. Szymon Nieckarz 38 kg
Tuż za podium, na 5. miejscu uplasował się Kacper Rostek (57 kg) i Borys Stebel (35 kg).
Racibórz reprezentowali jeszcze Kacper Ołenczyn, Paweł Płoskonka, Kacper Ligenza, Bartłomiej Fiołka, Jan Lechoszest i Piotr Tomaszewski. Warto wspomnieć, że młodzicy z Unii ósmy raz z rzędu stanęli drużynowo na podium – nikomu nigdy wcześniej nie udało się tego osiągnąć.