Odczarowujemy ceny składek OC – co wpływa na to, ile płacisz?

OC

Wyliczanie wysokości składki OC to dla wielu osób proces tajemniczy i nieoczywisty. Wszystko przez owiany złą sławą algorytm, który stosują firmy ubezpieczeniowe. Z tego tekstu dowiesz się, co wpływa na wysokość składki OC i w jaki sposób możesz nieco obniżyć koszt ubezpieczenia.

Gdzie kupować OC?

Najlepszym miejscem obecnie jest Internet. Wynika to z faktu, że nie musisz wychodzić z domu i narażać się na ryzyko zakażenia koronawirusem. Atutem zakupów online są również atrakcyjne ceny, wynikające z niższych kosztów biur ubezpieczeniowych. W końcu brak konieczności utrzymywania lokali oraz armii pracowników to realne pieniądze, które można wykorzystać do uatrakcyjnienia oferty. Jeśli interesuje Cię polisa samochodowa, sprawdź – https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/ – wyliczenie OC.

- reklama -

Co wpływa na koszt OC?

Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy, wpływające na wysokość składki OC.

Wiek i doświadczenie – im młodszy kierować, tym droższa polisa OC. Wynika to z tego, że według statystyk najwięcej wypadków powodują osoby, które dopiero co odebrały prawo jazdy i brakuje im doświadczenia.

Stan cywilny – ubezpieczyciele uważają, że osoby o uporządkowanym życiu osobistym, które są w związkach małżeńskich i mają dzieci, są mniej skore do szaleństw za kółkiem. Właśnie dlatego kawalerowie i panny płacą odczuwalnie więcej za OC.

Miejsce zamieszkania – firmy ubezpieczeniowe zbierają dane o liczbie zdarzeń w danych częściach kraju i na tej podstawie tworzą mapę ryzyka. Najwięcej za OC płacą mieszkańcy dużych miast, w których zagęszczenie ruchu jest największe. Niższą składką mogą cieszyć się za to osoby z mniejszych miejscowości.

Model i marka pojazdu – istnieją marki uznawane za bardzo ryzykowne (BMW) oraz te, które kojarzą się z bezpieczeństwem (Skoda, Toyota). Każda firma ubezpieczeniowa stosuje inny przelicznik w zależności od konkretnej marki i modelu samochodu, który ma być ubezpieczony.

Rok produkcji pojazdu – im starszy samochód, tym większe ryzyko, że ulegnie awarii i będzie konieczne skorzystanie ze środków z polisy. Najmniej płacą osoby, które kupiły nowe auto z salonu. Sprawdź zasady bezpieczeństwa na drogach, których warto przestrzegać szczególnie jesienią.

Pojemność silnika – im większa, tym szybciej jeździ dany samochód, a więc jest bardziej narażony na udział w niebezpiecznym zdarzeniu. Najmniej płacą właściciele pojazdów z silnikami 1.0, a najwięcej ci, których maszyny zostały wyposażone w jednostki powyżej 3 l.

Zebrane zniżki – każdy kierowca, w ciągu trwania umowy, zbiera zniżki na następną polisę. Zniżki są przyznawane m in. za bezszkodową jazdę, ale nie tylko. Ważnym aspektem jest wiek kierowcy. Gdy mówimy o bardzo młodej osobie, to może nawet dojść do sytuacji, że zostaną nałożone na nią zwyżki. Dobrym pomysłem, więc jest ustanowienie współwłaściciela pojazdu, który ma większe doświadczenie i skorzystanie z jego zniżek na OC.

Nie przepłacaj

Wybieraj tylko oferty od znanych i cenionych firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że masz do czynienia z polisą, która w sytuacji kryzysowej naprawdę Ci się przyda. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem OC, sprawdź ofertę firmy AXA na stronie: https://najtaniejuagenta.pl/axa-direct/

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj