Termomodernizacja przy Czekoladowej. Kamienice wypiękniały

Czekoladowa
Remont trwał od wiosny tego roku

Budynki po termomodernizacji nie tylko cieszą oko, ale przede wszystkim dają większy komfort cieplny mieszkańcom i wpływają na poprawę jakości powietrza. W przyszłym roku termomodernizacji poddane zostaną inne kamienice.

Docieplone ściany, stropy i dach (w sumie prawie 1700 m2 powierzchni), wymienione okna, drzwi, zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania, wymieniona instalacja wodna i nowe ledowe oświetlenie części wspólnej – to zakres przeprowadzonych prac w kamienicach przy ul. Czekoladowej 8 i 9. Remont trwał od wiosny tego roku. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków mieszkalnych w Raciborzu”.

- reklama -

Budynki po termomodernizacji nie tylko cieszą oko nową elewacją, ale przede wszystkim dają większy komfort cieplny mieszkańcom i wpływają na poprawę jakości powietrza. Dzięki zwiększonej efektywności energetycznej zmniejszy się zużycie energii w obiektach, a co za tym idzie ograniczona zostanie emisja CO2.

Wkrótce modernizacje kolejnych kamienic

W tym roku zmodernizowane zostały budynki przy ul. Czekoladowej. W przyszłym roku w ramach tego samego projektu termomodernizacji poddane zostaną kamienice przy ulicach:

• Fabrycznej 4
• Skłodowskiej – Curie 15 – 17
• Mysłowickiej 1C – 2C

To łącznie 60 mieszkań. Beneficjentem projektu jest miasto Racibórz. Umowna kwota dofinansowania projektu to 3 326 531,72 zł. Termin zakończenia jego realizacji to 28.02.2022 r.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj