Na trudne czasy – raciborska biblioteka dzieciom

biblioteka raciborz
Biblioteka w Raciborzu

– Jeśli Twoje dziecko nudzi się w domu w czasie pandemii, jeśli nie masz pomysłu na ciekawe, kreatywne formy spędzania wolnego czasu albo po prostu potrzebujesz lektury szkolnej – zadzwoń do biblioteki! – zachęca MiPBP w Raciborzu.

Szkoły zamknięte, a dziecko potrzebuje lektury? Przydałaby się jakaś bajka lub wciągająca gra planszowa na długie jesienne wieczory? Raciborska biblioteka przypomina, że pomimo zamknięcia, nadal wszystkie oddziały i filie udostępniają swoje zbiory czytelnikom – także tym najmłodszym!.

- reklama -

– Jeśli Twoje dziecko nudzi się w domu w czasie pandemii, jeśli nie masz pomysłu na ciekawe, kreatywne formy spędzania wolnego czasu albo po prostu potrzebujesz lektury szkolnej – zadzwoń do biblioteki! – zachęca MiPBP w Raciborzu. Pomimo dalszego zamknięcia, oddziały i filie raciborskiej biblioteki udostępniają zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:
– czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line (http://katalog.biblrac.pl/Opac5/), telefonicznie lub e-mailowo (lista kontaktów tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/6-kontakt/11-oddzialy-i-filie.html); zamówienia telefoniczne są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia,
– bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę, a następnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki,
– czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów.

W tym tygodniu na czytelników czekają atrakcyjne nowości, a wśród nich m.in. serie dla najmłodszych „Miś Pracuś”, „Dobra książeczka” czy „Staś”, wartościowe i pięknie ilustrowane książki o emocjach a dla starszych „Tarapaty” i „Klątwa Lucyny” Marty Karwowskiej czy międzynarodowy bestseller „Kepler62”. Na półce z nowościami znajdą też coś dla siebie rodzice – absolutny niezbędnik na dzisiejsze czasy „Pomóż dziecku mniej myśleć” Christel Petitcollin. Więcej nowości tutaj: http://katalog.biblrac.pl/Opac5/.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj