Gwiazdki Serc nie będzie. Przerwana tradycja raciborskiego koncertu

Gwiazdka Serc 2019

Gwiazdka Serc, charytatywny koncert organizowany przez Raciborską Izbę Gospodarczą, w tym roku przerywa swoją doroczną tradycję. XX edycja zostaje przeniesiona na grudzień 2021 r.

Gwiazdka Serc to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz raciborskich imprez. Zyskało rzesze wiernych sympatyków, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród występujących i niesie realną pomoc potrzebującym. Przez 19 edycji koncertu udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury (a wcześniej Domu Kultury Strzecha) można było zobaczyć znane osobistości z życia społecznego, przedstawicieli raciborskich przedsiębiorstw, polskie i zagraniczne zespoły taneczne i wokalne.

- reklama -

Tegoroczna jesień pierwszy raz od 19 lat nie obfituje w informacje prasowe, w Raciborskiej Izbie nie trwają spotkania organizacyjne, a na słupach próżno szukać plakatów wydarzenia. Sytuacja związana z pandemią pokrzyżowała wiele planów, zostało odwołanych wiele koncertów i imprez.

– Każdy rozumie zaistniałe okoliczności, ale nie da się ukryć rozczarowania. Jesień była zawsze czasem wytężonej pracy nad koncertem, czasem spotkań, rozmów, dogrywania spraw organizacyjnych. Było bardzo wiele pracy, często do późnych godzin wieczornych, ale nikt nie narzekał. Teraz za to narzekamy, że tego nie ma – mówi Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Choć fizycznie koncert się nie odbędzie, konto do wpłat jest cały czas aktywne, a zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym. Dane do wpłat na stronie www.rig-raciborz.pl/site/index/45-programy/10-gwiazdka-serc/116-konto-bankowe.html.

– W tym roku prawdopodobnie nie uzbieramy tyle, ile w latach poprzednich. Sytuacja związana z pandemią postawiła wszystkich w trudnej sytuacji finansowej. Zarówno firmy i instytucje, które od lat zasilały konto Gwiazdki wpłatami, jak i osoby prywatne, które kupowały bilety-cegiełki. Mimo wszystko mamy nadzieję, że raciborska społeczność nie zapomni o Gwiazdce Serc. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę, dokonując wpłaty na konto – podkreśla Tadeusz Ekiert.

XX edycja Gwiazdki Serc planowana jest na Grudzień 2021 r. Organizatorzy od dawna mają już koncepcję tego jubileuszowego wydarzenia, zapewniają, że nie zabraknie niespodzianek i już teraz zachęcają do wzięciu udziału w wydarzeniu. Więcej informacji związanych z koncertem można znaleźć na oficjalnym fanpage’u na portalu Facebook: www.facebook.com/GwiazdkaSerc.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj