Ulice Bema, Cecylii i Rodziewiczówny w Raciborzu blisko remont

bema raciborz
Ul. Bema w Raciborzu

Przebudowa ulic Bema oraz Cecylii i Marii Rodziewiczówny w Raciborzu zostały ujęte na liście zadań rekomendowanych przez wojewodę do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r.

Dobre wieści ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przebudowa ulic Bema oraz Cecylii i Marii Rodziewiczówny w Raciborzu zostały ujęte na liście zadań rekomendowanych przez wojewodę do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Teraz trzeba czekać na zatwierdzenie listy przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wartość całkowita tych inwestycji to ponad 9 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosić będzie co najmniej 50% tej kwoty. Są to zadania wieloletnie.

- reklama -

Projekt przebudowy ul. Bema obejmuje przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, chodników, budowę ścieżki rowerowej oraz wymianę nawierzchni drogi na asfaltową wraz z wymianą podbudowy. Ul. Cecylii przebudowana będzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Przejazdową do ul. Malczewskiego wraz z przyległą ul. Marii Rodziewiczówny na całej jej długości. W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia, przebudowana zostanie istniejąca kanalizacja deszczowa i chodniki. Dodatkowo na Cecylii zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne.

Zadania planowane są do realizacji w latach 2021-2022.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj