Koronawirus. Maseczki obowiązkowe w pracy

koronawirus praca
Fot. freepik.com

W powiecie raciborskim przybyło 13 przypadków, w całej Polsce ponad 5,7 tys.

W Polsce w ostatniej dobie odnotowano 5 733 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one głównie województw: mazowieckiego – 659, zachodniopomorskiego – 599 i wielkopolskiego – 532, śląskie jest szóste z kolei – 421. Zmarło kolejnych 121 osób, w tym 100 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Od początku epidemii w Polsce pojawiło się 990 811 zakażeń. 17 150 osób zmarło, a 577 514 wyzdrowiało. W ciągu doby wykonano 25,1 tys. testów na obecność koronawirusa.

- reklama -

W powiecie raciborskim przybyło 13 przypadków.

Od 28 listopada w pracy trzeba zasłaniać usta i nos  – we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż jeden pracownik. Do tej pory maseczki były obowiązkowe w przypadku obsługi klientów czy interesantów. Pozostałe osoby w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych nie musiały zasłaniać ust i nosa.

Nie ma żadnych wyjątków – restrykcje dotyczą także pracy w otwartej przestrzeni typu open space, gdzie są zachowane duże odległości między pracownikami, a także kuchni i stołówki.

Nowe obostrzenia wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów z 26 listopada ws. ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem epidemii koronawirusa.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj