Odwiedź raciborską bibliotekę przed świętami

Biblioteka

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi oddziały i filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu są otwarte od 30 listopada. Tylko pierwszego dnia Centralę przy Kasprowicza 12 odwiedziło ponad 400 czytelników! Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki i… polecamy nowości!

Centrala ul. Kasprowicza 12:

- reklama -

– otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach sprzed stanu epidemii
– przerwa techniczna od godziny 13.00 do 14.00 (nie dotyczy sobót)
– Czytelnia wyłączona z użytku (w tym nie realizuje się usług kserograficznych i drukowania)
– maksymalnie 6 osób w każdym oddziale; pozostałe osoby czekają na zewnątrz biblioteki

Filie biblioteczne:

– otwarte w godzinach sprzed stanu epidemii (Filia na Ostrogu nieczynna w soboty!)
– przerwa techniczna od godziny 13.30 do 14.00 (w bibliotece na Ostrogu przerwa w godz. 13.00-14.00; w bibliotece w Brzeziu przerwa w godz. 13.00-13.30)
– czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i na ul. Żorskiej – książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu
– w bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami. W środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy
– Filia w Szpitalu zamknięta do odwołania – zwroty przyjmowane w Centrali przy ul. Kasprowicza 12

Na stęsknionych czytelników czekają gorące nowości książkowe! W tym tygodniu bibliotekarze polecają m.in. „Miłość czyni dobrym” Katarzyny Bondy, „Śreżogę” Katarzyny Puzyńskiej, „Odrodzone królestwo” Elżbiety Cherezińskiej, „Kurs na ulicę Szczęśliwą” Lecha Gardickiego czy książkę Tomasza Michniewicza „Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata”. Nie zawiodą się także miłośnicy dobrego kina, którzy wśród nowości DVD znajdą m.in. filmy „Nie ma nas w domu”, „Kołysanka”, biograficzny „Judy” czy polski serial „Żmijowisko”.

– Jednocześnie pragniemy zapewnić o najwyższych standardach sanitarnych stosowanych w naszych placówkach. Książki przechodzą kilkudniową kwarantannę a pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane. Pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki. Wszystko po to, żeby zapewnić naszym czytelnikom bezpieczny dostęp do ich ulubionych książek, filmów czy gier – podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj