Kolejni ozdrowieńcy z ŚlOSG oddają osocze

straz graniczna slosg raciborz (1)
Kolejni ozdrowieńcy z ŚlOSG oddają osocze

Kolejna grupa funkcjonariuszy na czele z Komendantem ŚlOSG płk. SG Adamem Jopkiem oraz Komendantem Placówki Straży Granicznej w Opolu ppłk. SG Jerzym Łukasikiem oddała swoje osocze w RCKiK w Raciborzu.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej od wielu lat współpracują z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. 11 grudnia kolejna grupa funkcjonariuszy na czele z Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Adamem Jopkiem oraz Komendantem Placówki Straży Granicznej w Opolu ppłk. SG Jerzym Łukasikiem oddała swoje osocze w RCKiK w Raciborzu.

- reklama -

Na terenie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej działa klub HDK PCK „Nasza Opolska Krew”, który funkcjonuje przy Placówce Straży Granicznej w Opolu.

– Funkcjonariusze ŚlOSG oprócz osocza oddają także regularnie krew. Wśród nas jest wielu honorowych dawców krwi. Pomagamy również w ten sposób ratować ludzkie zdrowie i życie – tłumaczy chor. szt. SG Szymon Mościcki, p.o. Rzecznika Prasowego Komendanta ŚlOSG.

Na zdjęciu od lewej: płk SG Adam Jopek – Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, Gizela Kowol – Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Beata Wysoczańska-Skroban – Kierownik Działu Dawców i Pobierania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, ppłk SG Jerzy Łukasik – Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu

fot. ŚlOSG
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj