Pamiętajmy o bezpiecznych przygotowaniach do świąt

boze narodzenie zakupy
Fot. freepik.com

– Dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw. Pamiętajmy, aby myśląc o świętach, nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – ostrzega policja.

Raciborska policja apeluje o ostrożność podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. To czas, gdy dochodzi do większej liczby włamań i kradzieży kieszonkowych. – Pamiętajmy więc o zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Nawet gdy wychodzimy tylko do pobliskiego sklepu, sprawdźmy, czy drzwi i okna są zamknięte. W okresie bezpośrednio poprzedzającym święta dojazd do sklepu zrobienie nawet małych zakupów i powrót do domu zajmie nam dużo więcej czasu niż zazwyczaj – zaznaczają policjanci.

- reklama -

Parkując pojazdy, nie należy pozostawiać w nich w widocznym miejscu przedmiotów wartościowych. Trzeba też pamiętać o dokładnym zamknięciu samochodu. Gdy będziemy pakować do niego zakupy, torebkę połóżmy w bagażniku, nie zostawiajmy jej w wózku, gdyż zajęci pakowaniem, możemy nawet nie zauważyć, gdy ktoś ją nam ukradnie.

Zachowajmy również ostrożność podczas korzystania z transportu publicznego. Zaabsorbowani robieniem zakupów pamiętajmy o sprawowaniu właściwej opieki nad dziećmi, aby nie doszło do ich zaginięcia, co nie jest trudne zwłaszcza w zatłoczonych centrach handlowych.

– Pamiętajmy, że w dużej mierze własne bezpieczeństwo zależy od nas samych. Zadbajmy, aby nadchodzące święta były spokojne i bezpieczne – apeluje policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj