Świątecznie w przedszkolu w Grzegorzowicach [ZDJĘCIA]

pierniczki przedszkole grzegorzowice
Świątecznie w przedszkolu w Grzegorzowicach

Najpierw przedszkolaki spotkały się ze św. Mikołajem, a potem przygotowywały świąteczne pierniczki.

W poniedziałek, 7 grudnia, do Przedszkola w Grzegorzowicach zawitał niezwykły gość – starszy pan z długą siwą brodą, ubrany na czerwono, a na dodatek miał nawet laskę i dzwoneczek. Dzieci od razu go rozpoznały – to był święty Mikołaj. – Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z tej wizyty. Wspaniałemu gościowi zaśpiewały piosenkę po polsku o Mikołaju, grając przy tym na dzwoneczkach, oraz po angielsku. Starszy pan bardzo się ucieszył. W nagrodę za przepiękny występ oraz grzeczne zachowanie dzieci otrzymały cudowne prezenty – relacjonuje przedszkole.

- reklama -

Kolejnego dnia przedszkolaki z Grzegorzowic zabrały się za świąteczne pieczenie pierniczków. – Niestety w tym roku nie mogła nam towarzyszyć żadna mama, ale dzieci poradziły sobie śpiewająco – można powiedzieć, że dosłownie, ponieważ w tle słychać było kolędy, a przedszkolaki nuciły sobie lub głośno śpiewały. Jeden chłopiec stwierdził, że przy takiej muzyce robota lepiej idzie – relacjonuje przedszkole.

Najpierw dzieci dzielnie wyciskały foremkami kształty – najwytrwalsze przy tej pracy były dwie 4-letnie dziewczynki, Lenka i Martynka Sz. Później była kolej na tą bardziej ekscytującą część, czyli dekorowanie – było bardzo kolorowo. Niektóre przedszkolaki wymyśliły nawet system pracy grupowej tzn. jedna osoba smarowała lukrem, a druga układała kolorową posypkę. Ta praca sprawiła dzieciom dużo radości.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj