Świątecznie w raciborskiej bibliotece

Drogi Czytelniku! Jeśli nie chcesz, aby „Kevin sam w domu” był Twoją jedyną rozrywką w trakcie zbliżających się Świąt – odwiedź bibliotekę! Oprócz nowości książkowych, filmowych i wciągających gier planszowych pod choinką, możesz liczyć także na wyjątkowy prezent- darmowy dostęp do Legimi. I przypominamy… biblioteka otwarta jest jeszcze tylko jutro!

W Wigilię 24 grudnia wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu będą nieczynne. Po świętach, w dniach 28 grudnia – 31 grudnia biblioteka działa zgodnie z harmonogramem godzin otwarcia (z wyjątkiem filii na Płoni, która otworzy się dla czytelników 7 stycznia oraz filii w Ocicach, która z kolei będzie dostępna dopiero od 12 stycznia) i zaprasza wszystkich do odwiedzin. W Sylwestra, Centrala przy Kasprowicza 12 oraz filie biblioteczne (z wyjątkiem wspomnianych bibliotek na Płoni i w Ocicach) będą otwarte w godzinach 8.00-14.00. W sobotę 2 stycznia biblioteka będzie nieczynna.

- reklama -

Odwiedzający w tym okresie bibliotekę mogą liczyć na wyjątkowy prezent! Dzięki pozyskanej dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, każdy chętny czytelnik może skorzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi-największej platformy ebooków w Polsce. Wystarczy zgłosić się do dowolnego oddziału lub filii celem otrzymania specjalnego kodu. Kody te będą ważne do 3 stycznia 2021! Od 4 stycznia biblioteka będzie wydawać nowe kody – ważne aż do 31 grudnia 2021. Również czytelnicy, którzy już teraz korzystają z dostępu do Legimi, będą musieli zgłosić się ponownie do biblioteki po 4 stycznia, celem wydania nowych kodów. Usługa, dzięki uzyskanej dotacji, będzie darmowa dla czytelników raciborskiej biblioteki!

No i najważniejsze – nowości! A wśród nich wciągające gry planszowe dla całej rodziny – „Pojedynek Superbohaterów”, „Wsiąść do pociągu. Japonia”, „Telepatia”,
„Odjechane jednorożce”, „Azul”, „Carcassonne”, „Star Wars” czy „Dylematy” a także gorące nowości książkowe – antologię świątecznych opowiadań najlepszych zagranicznych i polskich autorów „Fantastyczne opowieści wigilijne”, biografię „Szymborska. Znaki szczególne”, historię himalaisty Macieja Berbeki czy świąteczną powieść obyczajową „I ja Ciebie też!”.

– Naszym obecnym i przyszłym Czytelnikom życzymy, żeby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wypełnione były miłością i pokojem a Nowy Rok przyniósł zdrowie i radość, rozczytał w książkach i pozwolił znów spotkać się na żywo w bibliotece – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj