Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Rybnickiej i Piaskowej [ZDJĘCIA]

Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Rybnickiej i Piaskowej

Ruch odbywać się będzie z czasowymi zmianami. Utrudnienie będą dokuczliwe dla dzielnic Płonia, Brzezie, dla kierowców jadących od strony Rybnika i Wodzisławia Śląskiego oraz klientów hipermarketów.

Już za kilka dni możemy spodziewać się większych utrudnień w ruchu na ul. Rybnickiej w związku z budową obwodnicy Raciborza. Przygotowanie ronda łączącego nową drogę, ul. Rybnicka i Piaskową wymaga przebudowy istniejącej drogi. Ruch na odcinku od centrum handlowego do centrum miasta odbywać się będzie z czasowymi zmianami. Utrudnienie będą dokuczliwe dla dzielnic Płonia, Brzezie, dla kierowców jadących od strony Rybnika i Wodzisławia Śląskiego oraz klientów hipermarketów.

- reklama -
rybnicka piaskowa rondo
Wizualizacja ronda na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej i Piaskowej

W ramach budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkiej w Katowicach wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką (DW 919) droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto wykonawca buduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn-Koźle. Wykonawcą budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna jest firma Strabag Infrastruktura Południe.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie 296 106 050 zł, z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here